neden bir blog?

Yayınlandı: 11 Mayıs 2010 / Uncategorized

neden yazmak, ne yazmak?

bu blog hayatımın kenarına düştüğüm notları bir arada tutmak, kayıt altına almak için açıldı. yeni bir gezegen keşfetmek, dünyaya yeni şekil vermek, üçüncü şahısların fikirlerini değiştirmek ve onları hayatımın öznesine olan kendime yakınsatmayı amaçlanmamaktadır. sadece algılamak ve algıları tanımak amacıma hizmet etmeye çalışmaktadır.

diğer bir deyişle burada yazılanlar fındık kabuğunu doldurcak cinsten bile değildir. yazar kişi kendini bir bok sanmamakla birlikte, bir şey sanmakta, bazen havalara girmekte, ara sıra aybaşısı gelmekte. burada yazılanlar yalandır, dolandır; diğer bir ifadeyle yazarın kendini bile bağlamamaktadır çünkü yazar hergün gömlek değiştirir gibi düşünce değiştiren döneğin ve zındığın alasıdır.

bu blogda yaşamıma ilişkin gördüğüm herşeyi yazacağım; en azından böyle belirgin bir çizginin varlığına inanmaktayım. diğer yandan yaşamım “görüşlere ilişkin görüşler” ve “yorumların yeniden yorumlanması”ndan ibaret olduğundan tilki çoğu kez kürkçü dükkanına da dönebilir. bu geri dönme hadesesi yazar-çizer entel adayını bile ilgilendirmez; çünkü kendini tekrar etmek oldukça matah bir erdemdir nazarımca.

sağlıcakla kal blog, bir yere gitme…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s